درباره ما | مطالبات شهدا | دفاع مقدس | دانشنامه | فیلم | صوت | ارتباط با ما | سایت های شفیق فکه | سیاسی | تصاویر
    صفحه نخست / در باره ما / پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه

بسم الله الرحمن الرحیم

شفیق فکه، طرحی نو  و گامی دیگر در راستای زنده نگهداشتن و پاسداری از فرهنگ ایثار و ایثارگری

 

با سلام و با احترام

 

پایگاه فرهنگی و اجتماعی شفیق فکه با محوریت و پرداختن به موضوع مهم "مطالبات شهدا" و جهت انجام امور خاص فرهنگی و اجتماعی در مسیر روشن و تابناک ترویج فرهنگ دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت و میثاق با شهدای انقلاب اسلامی ایران و سال های دفاع مقدس با نیت انجام وظیفه و براساس طرحی مفصل شکل گرفت واکنون حدود هشت سال پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته است.

هشت سال پر از پیروزی ها و کارهای نیمه تمام وتمام شده، شکست ها و ناکامی ها، بی مهری ها و کم لطفی ها و اتفاقاتی که بیان آنها خود هم شیرین و هم دردآور و جگر سوز است ولی شیرینی رفع نیاز و پاسخ به سئوال های جامعه نسل سومی با دغدغه های ذهنی آنان نسبت به اتفاقات افتاده شده در زمان وقوع انقلاب اسلامی و ایام سال های دفاع مقدس بر همه چیز غالب آمده و ما را بر آن داشت تا هرگز پا فرا نکشیم و قد خم نکنیم و هر چه جلو تر می رفتیم نور امیدی تازه می درخشید و درمی یافتیم که شهدا و خانواده آنان نیستند که منتظر خدمتی و خدماتی از جانب ما یا هیچ کس دیگری باشند بلکه ماییم که محتاج ایشانیم و اگر برایشان کاری نکنیم این ما هستیم که محروم مانده ایم نه آنان.

شهدا به هیچ چیز محتاج نیستند و ما خاکیان برای همه چیزمان به آنان محتاجیم و اگرروشنی راه خودشان و عشق دیدار سنگ مزارشان را حتی از ما بگیرند دیگر هیچ نداریم. پس خواستیم که شهدا بخواهندمان و بدهندمان توفیق خدمتی و اجازه مصاحبتی.

اکنون ماییم و شما و شهدا یا علی مدد

 

 

و حال پس از هشت سال فعالیت های جاری، طرح های اقدام شده و یا در دست اقدام و اهداف کلی پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه رونمایی می شود و این مجموعه به صورت رسمی اعلام موجودیت می نماید. لازم به یادآوری است که پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه در راستای زنده نگهداشتن ارزشها و پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده است و به هیچ نهاد، گروه و سازماني وابسته نیست و به صورت کاملا خصوصی اداره می شود.

 

خلاصه اقداماتی که تا کنون انجام گردیده به این شرح می باشد:

 

1-راه اندازی پایگاه فکه * fakeh.ir * به منظور درگاه ورودی مجموعه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه. هرمسلمان نسبت به مکان های مقدس خود و حضور در آن علاقه خاصی دارد که شاخص ترین آنها مکه می باشد. رزمندگان ایران اسلامی نیز تمامی مناطق جغرافیایی درگیر در جنگ تحمیلی را بدلیل آنکه دفاع از اسلام در آن صورت گرفته است را مقدس می دانند و به حضور در آن مکان ها افتخار می کنند ولی شاخص ترین نقطه جغرافیایی جبهه ها منطقه عمومی فکه می باشد.

 

عاشقان کوی تو هرگز نباشند به هوش                                      

  این زمینی است که از آن همه مجنون خیزند

 

2- راه اندازی پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه * shafighefakeh.ir * به منظور پرداختن به بحث مطالبات شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و تحقیق و تحلیل عملیات ها و معرفی کارهای صورت گرفته در سال های دفاع مقدس و مقابله با جنگ تحمیلی و پاسداشت تلاش و کوشش رزمندگان و تمام بزرگوارانی که درآن زمان یاری گر این عزیزان بودند و در زمینه کار برای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به صورت غیر رسمی و اداری فعال بوده اند و در این راه ازهیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرده اند ولی گمنام مانده اند و نام آنان در هیچ جا ثبت نشده است.

3- راه اندازی بزرگترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس * gallery.shafighefakeh.ir * به منظور انجام دیداری و استفاده از تصاویر جهت ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و تحقیق و تحلیل و معرفی کارهای صورت گرفته در سال های انقلاب و دفاع مقدس و یادآوری خاطرات محیطی و فضای دفاع مقدس و تازه کردن دیدار دوستان و رزمندگان و عزیزان یاری رسان آنان و نحوه اقدامات و تلاش و کوشش رزمندگان که در مقابله با جنگ تحمیلی درجای جای سرزمین اسلامی ایران صورت می گرفت .

4- را ه اندازی پایگاه محوری و مرکزی سامانه جامع ایثارگران * isaargaraan.ir * به منظور تحت پوشش قرار دادن کلیه جامعه ایثارگر اعم از شهید، جاویدالاثر، آزاده، جانباز، رزمنده و تمامی کسانی که به هر طریق ممکن در انجام امور و اقدامات نسبت به انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس و مقابله با جنگ تحمیلی و دفاع از میهن اسلامی نقش داشته اند. این سامانه کلیه وقایع دفاع مقدس را که توسط ایثارگران رقم خورده است در قالب تایم لاین رخدادها معرفی خواهد کرد.

5- راه اندازی پایگاه * isaargar.ir * به منظور تحت پوشش قرار دادن و ایجاد سایت و فضای اختصاصی برای هر ایثارگر. دراین اقدام هر ایثارگر دارای یک سایت اختصاصی با قابلیت مدیریت توسط خود عزیز ایثارگرمی باشد. شفیق فکه از ایثارگرعلاوه بر تعریف جامعه ایثارگران اعم از شهید، جاویدالاثر، آزاده، جانباز، رزمنده، ازگمنامانی که به طرق مختلف در یاری رساندن به تلاش و کوشش در مسیر اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش داشته اند نیز به عنوان ایثارگر نام می برد و ضمن معرفی آنان به جامعه، زحمات این عزیزان را پاس می دارد.

6- راه اندازی گلزار شهدا *golzareshohada.ir *و بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی شهدای جمهوری اسلامی ایران قابل دسترس برای عموم با رویت کلیه مشخصات شهید و امکان جستجوی هوشمند با اهداف تکمیلی منحصر به فرد خاص و دیدن عکس مزار شهید و قرائت فاتحه می باشد. نسخه ازمایشی گلزار شهدا به دلیل آماده بودن اطلاعات سنگ مزار بیش از 30 هزار شهید والامقام، بصورت یکجا وارد بانک اطلاعات شد که از دو طریق نشانی و کد اختصاصی برای هر شهید قابل دسترس می باشد و همچنین امکان جستجو هم بر اساس نام و نام خانوادگی شهید مورد نظر و هم براساس تمامی داده پردازی ها چه در گوگل و چه در سایت وجود دارد. لازم به ذکر که برای اولین بار در ایران عکسبرداری از مزار مطهر شهدا و گلزارهای شهدا توسط مجموعه شفیق فکه انجام گرفته و در فضای مجازی بارگذاری شده و در دسترس عموم قرار دارد.

 

امکانات نسخه اصلی گلزار شهدا:

•           امکان جستجوی پیشرفته بر روی نام و نام خانوادگی و هرگونه داده پردازی و اطلاعات شهدا

•           نمایش کامل اطلاعات شهید شامل اطلاعات فردی، زندگی نامه، فعالیت های مذهبی و معنوی ، فعالیت های سیاسی و اجتماعی

•         

فعالیت های فرهنگی، وصیت نامه، خاطرات، پیام شهید، سنگ نوشته، شنیده ها، نکته ها، آنچه شما می دانید، تاریخ شهادت، محل شهادت، تاریخ رجعت پیکرو...

•           نمایش اطلاعات شهید در قالب گرافیکی مجزاومتغیر و مشابه با آنچه در گلزارهای شهدای واقعی قابل رویت است

•           نمایش اطلاعات مربوط به عملکرد هر شهید در طول دفاع مقدس ( حضور در مناطق و عملیات هایی که شرکت داشتند و مسئولیت ها و)...

•           امکان پخش و قرائت فاتحه و یا سایر آیات قرآن در قالب فایل صوتی و متنی

•           امکان به اشتراک گذاری صفحه اختصاصی شهید در شبکه های اجتماعی

•           امکان ارسال نظر بر روی صفحه اختصاصی و نمایش نظرات مورد تائید مانند خاطرات همرزمان شهید در صفحه اختصاصی هر شهید .

•           نمایش کلیه تصاویری که شهید در آن حضور دارد بر اساس قابلیت برچسب گذاری روی تصاویر (قابل انتقال از بزرگترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس)

 

7- راه اندازی اولین و جامع ترین تالار گفتگوی دفاع مقدس * chat.shafighefakeh.ir * بصورت آنلاین و آفلاین. نکته مهم اینکه در طول زمان راه اندازی این قسمت، متوجه شدیم که در اینترنت اتاق گفتگوی علمی وجود ندارد لذا در اقدامی افتخارآمیز اولین اتاق و تالار گفتگوی علمی در مجموعه ای که منتسب به شهدا و ایثارگران می باشد راه اندازی گردید و در اختیار اهل علم قرار گرفت.

8- راه اندازی موزه دفاع مقدس و موزه شهدا در فضای مجازی

9-راه اندازی رادیوی اینترنی دفاع مقدس و ایثارگران

10- راه اندازی سیستم وبلاگ دهی رایگان و بدون تبلیغات در اینترنت به منظور ساماندهی جوانان در فضای مجازی و جلوگیری از ابزار تبلیغات قرارگرفتن این عزیزان.

 

مدیریت پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه