درباره ما | مطالبات شهدا | دفاع مقدس | دانشنامه | فیلم | صوت | ارتباط با ما | سایت های شفیق فکه | سیاسی | تصاویر
    صفحه نخست / مطالبات شهدا / مطالبات شهدا: حفظ آثار دفاع مقدس

قاسم صادقی، مواظب باشید در حال بازسازی ، آثار جنگ تحمیلی و دفاع مقدس از بین نرود.

این دست نوشته یک مرد یزرگ و رزمنده ای دلاور و مورد اطمینان تمامی فرماندهان سپاه و رزمندگان دلاور از ابتدا تا اکنون می باشد که اینچنین دلش به درد آمده است مطلبی را که ایشان در اختیار شفیق فکه قرار داده است بخوانید و خود قضاوت نمایید. عین دست خط این عزیز نیز ضمیمه می باشد و به دلیل انتقال حس این برادر بزرگوار در نوشتار هم هیچگونه تصرف و ویراستاری صورت نگرفته است


هوالعزیز

دست از جهان بشویم عز و شرف نجویم

مدح وغزل نگویم مقتل کنم تقاضا


راوی صبح شد و بانک الرحیل برخاست و قافله عشق عازم سفر تاریخ شد... راوی عقل می گوید بمان و عشق می گوید برو. عقل را ببین که چگونه در دام جهل افتاده است. شهید آوینی می گفت فیلم های قشنگی از فکه گرفته ایم، گریه دار است برای تاسوعا و عاشورا خوب است و بعد سرش را پایین انداخت و مکث کرد. فکه کربلاست.

گفت مشیت خدا بوده که آن منطقه دست نخورده باقی بماند و برق در دلش جهید آن جا بوی خون می دهد بوی باروت... حزن کلامش را پوشاند. گفت در عالم رازی است که عقل به آن راه نمی برد.

امام خمینی رحمت الله علیه فرمودند:

بعضی از مناطق جنگی و آثار را باقی بگذارید تا درس عبرت باشد برای آیندگان. 

(حرف امام توسط فرزندان امام خریدار ندارد) چون بر سر عقل آمده اند.سیم خاردارها گران شده – تانک ها روانه ذوب آهن شده – نبشیها و خورشیدی ها مورد نیاز شده خطرناک شده...

سخن از امام با فصاحت و بلاغت بیان می شود اما آثار جنگ در میدان نبرد با یک دست خط نا خوانا حذف می شود. با مسئول پاکسازی صحبت می کنیم می گوید وظیفه ما جمع کردن است. به مسئولین حفظ آثار پیغام می دهیم حواله به دیگری می دهد. مادر مفقودالاثری گفت من حاضرم خانه ام را بفروشم تا یاد بچه ام فروخته نشود حاشا به غیرت این مادر هم فرزند داده هم خانه را می دهد تا آثار حفظ شود. خواهر مفقودالاثری گفت حاضرم جهیزیه ام را بفروشم تا این سنگرها را خراب نکنند.  جوانی از این نسل که اعتقادی به شهیدان نداشت به من گفت کسانی که این آثار را محو یا از بین می برند در حقیقت خودشان را از بین می برند نور خدا که محو کردنی نیست. گفت روایتی که از جوانان در این سرزمین کردی من متحول شدم چطور بعضی از مسئولین که خودشان اینجا بوده اند، متنفر شده اند گفتم با اینها شوخی نکن اینها جدی برخورد می کنند.

ای خدا بیش از بیست سال است دارم برای دانشجویان و اقشار مختلف روایت بندگان و مجاهدان در راهت را می کنم با آمدن هر مسئولی بخشی از آثار حذف می شود اما سازمان حفظ آثار هنوز باقی است.

پیشنهاد: یک گروه تشکیل شود برای بازسازی میدانهای مین – سیم خاردارها – سنگرها معبرها خاکریزها یکسری از ادوات از رده خارج جایگزین شود ولی به شکل اصلی آن مناطق و بکر بودن آن زیاد آسیبی نرساند.


مرا دردی است اندر دل اگر گویم زبان سوزد     

اگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد

  قاسم صادقی

  

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 7 اسفند 1391
تهیه و تنظیم: عبدالله خدمتگزار
منبع : پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۲ + ۴