درباره ما | مطالبات شهدا | دفاع مقدس | دانشنامه | فیلم | صوت | ارتباط با ما | سایت های شفیق فکه | سیاسی | تصاویر
    در باره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
حمد و سپاس خداوند را كه بر ما منت نهاد و راه خدمت به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامي و پاسداري از خون مطهر شهدا و ادامه راه حضرت امام خمينی رحمت الله علیه، و حراست از دستاوردهای آنان و پيروی از ولايت فقيه و رهبر انقلاب حضرت آيت الله العظمی خامنه‌ای، را بر ما هموار گردانيد و ما را لايق آن دانست تا اين مسؤليت بس سنگين را به طريقي ديگر راه گشا شويم و با استعانت از ذوات مقدسه چهارده معصوم علیه السلام خاصه وجود مبارك بقية الله الاعظم ارواحناله الفدا، برآن شديم تا فعاليتی را در زمينه مسايل فرهنگي و اجتماعي آغاز نموده و در اين رابطه اقدام به راه اندازی "پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه" كه در پيش روی شما كاربر گرامی قرار دارد، نماييم.
به استحضار شما مي‌رسانيم كه يكی از اهداف مهم ما "مطالبات شهدا" می باشد كه تا آنجا كه ما می دانيم فقط شخص حجت الاسلام و المسلمين حاج محمود دهقانی مسؤل محترم نمايندگی ولی فقيه در بسيج تهران بزرگ كه در آن زمان در لشگر بیست و هفت محمد رسول الله صلوات الله علیه، حضور داشتند، تاكنون اين بحث بسيار مهم را مطرح و در اين راستا اقداماتی را نيز انجام داده است كه نتيجه جديت و تلاش ايشان، اثرات بسيار مطلوب و مهمی است كه انشاءالله درمعرض ديد و استفاده شما كاربر گرامی قرار خواهيم داد. اين برادر عزيز كه خود يكي از رزمندگان سخت كوش دوران دفاع مقدس و علاوه برآن از خانواده معظم شهدا نيز مي باشد، در سرآغاز كتاب "مطالبات شهدا" كه به مناسبت برگزاری اولين كنگره 213 شهيد طلبه و روحانی لشگر بیست و هفت محمد رسول الله صلوات الله علیه،(كه كاری عظيم و درخور تقدير ميباشد) به چاپ رسيده است، آورده اند:
يكي از اهداف یادواره و كنگره 213 شهید طلبه و روحانی لشکر27 محمد رسول الله (صلوات الله علیه)  طرح موضوع "مطالبات شهدا" بود كه در نوع خود طرح يك مطلب جديد و ضروری بود كه مورد استقبال و توجه علاقمندان به فرهنگ شهادت قرار گرفت. دفاع از دين و كشور وظيفه‌ای بود كه توسط رزمندگان با غيرت و دلاور در نهايت اخلاص انجام شد ولی نكته‌ی بسيار مهمی كه به هر دليلی به فراموشي سپرده شد، "مطالبات شهدا" ازمسؤلين نظام و آحاد مردم است. آيا در دوران دفاع مقدس تنها وظيفه‌ی رزمندگان جنگيدن، شهید شدن و مجروح گردیدن و اسير شدن بود؟
بديهی است كه رزمندگان و بويژه شهدا دارای مطالباتي هستند. راستي چه نهادی تا به حال مطالبات اين عزيزان را استخراج و تدوين و منتشر كرده است؟ كدام نهاد و گروه مسؤليت پاسخگويي به "مطالبات شهدا" را بر عهده دارد؟ ...مگر مي‌شود دراين جامعه دولت از ملت و ملت از دولت مطالباتی داشته باشند ولي شهدا مطالبات نداشته باشند؟ ايشان درادامه چنين عنوان می فرمايند كه:
سِرّ اصلي اين غفلت در مقام پاسخگويي به "مطالبات شهدا" چيست؟ فهم اين سؤال و جواب آن بسيارمهم است.
وبالاخره اينكه:
چرا در كشوری كه شهادت را فوز عظيم مي داند، باید "مطالبات شهدا" و اجرای اهداف خيل عظيم ایثارگران برزمين بماند و...؟
شفيق فكه درنظر دارد ضمن استفاده از اين مطالب، اين مهم را بصورت  «تبديل  "مطالبات شهدا"  به فرهنگ خاص جهت اجرا»  در آورده، و در يك تلاش جمعي، ازلابلاي زندگي نامه، وصيت نامه، خاطرات، و نتيجه گفتگوي با خانواده اين عزيزان، و مصاحبه با رزمندگان و ایثارگران "مطالبات شهدا" را استخراج و همراه با آيات و روايات همسو، در فضايي مناسب، مسئولان را به پاسخگويي ترغيب نمايد. پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه در راستای زنده نگهداشتن ارزشها و پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده است و به هیچ نهاد، گروه و سازمان وابسته نیست و به صورت کاملا خصوصی اداره می شود. از کليه عزيزاني که در رابطه با برپايي اين پایگاه تلاش نمودند، صميمانه تشکر و قدرداني مي‌گردد.

                     پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار

 

بیشتر